چرا زندگی امیر ادامه پیدا نکرد؟

چند روز پیش با سینا رضانواز ، همکارم در مجموعه تپسل صحبت می کردم و از صحبت سابقه خود در تولید محتوا (به هر شکل) به میان آمد .

سینا تعریف کرد که حساب اینستاگرامی داشته که با قدرت و علاقه آن را راه اندازی کرده بوده و هر روز مطابق با برنامه هفتگی و روزانه مطلب جدیدی پست می کرده . این حساب در زمانی که من و سینا صحبت می کردیم فعالیت آنچنانی نداشت و عملا غیر فعال بود . یک دلیل سینا برای اینکه چرا فعالیت این حساب ادامه پیدا نکرده بود این بود که مقید کردن خود به ایجاد محتوا به صورت روزانه تحت شرایط خاصی امکان پذیر است و آن شرایط برای سینا مهیا نبود .

صحبت های سینا مرا به یاد کتاب زندگی امیر که چند وقتی مشغول نوشتنش بودم انداخت . زندگی امیر حاصل چند ایده از ابتدای سال 97 تا مرداد 97 بود ، در خلوت و نوشته های خصوصیم این ایده ها را مقداری پر و بال داده بوده و قصد داشتم به صورت یک کتاب در بیاروم ، چرا که فکر می کردم و فکر می کنم حداقل نوشتن یک داستان در طول عمرم چیزیست که میتوانم بعدها از تجربه و دست آوردش خوشحال باشم .

دو سه قسمت اول زندگی امیر را که آماده بود با مقداری تغییر به روی روزنوشته ها قرار دادم و با خودم قرار گذاشتم که هر شب جمعه یک قسمت جدیدی که حداقل 1000 کلمه داشته باشد را می نویسم . چندین قسمت بعدش را نوشتم ، هر شب جمعه ، اما یک مشکل وجود داشت . در آن روزها من در دوره های متعددی شرکت میکردم و درگیر دروس دانشگاه بودم و در طول هفته زمان زیادی برای فکر کردن و نوشتن پیدا نمی کردم و عملا نوشتن هر قسمت جدید در یک ساعت قبل از انتشار آن قسمت انجام می شد .

روزهای پنج شنبه از 6 و نیم صبح تا 9 شب را بیرون و در دوره دیجیتال مارکتینگ می گذراندم ، زمانی که به خوابگاه بر می گشتم ، خسته و در پی استراحت بودم و نوشتن 1000 کلمه ای که خلاقیت می خواهد و باید خط داستان را دنبال کند برایم بسیار سخت بود .

اینگونه بود که بعد از سپری شدن چند هفته زندگی امیر را موقتا پایان دادم و همچنین نوشتن روزانه در روزنوشته ها را ، فکر می کردم هر روز نوشتن تحت شرایطی خاص امکان پذیر است .

این روزها با دوباره آغاز به نوشتن کردن ، شرایط خاصی را برای خودم تعریف کرده ام که طبق آن شرایط فقط صرف انجام شدن کار (نوشتن در روزنوشته ها) مد نظر نیست و توانایی جسمانی و ذهنی خودم را هم در نظر گرفته ام .

اگرچه با شرایط خاص جدید نوشتن روزانه تضمین می شود ، اما به دنبال شرایط خاصی می گردم که پایان یافتن کتاب زندگی امیر را نیز تضمین کند .

اشتراک گذاری :

پاسخی بگذارید