وقتی KPI ها اشتباه هستند

 

وقتی رژیم لاغری می گیرید، برای شما مهم نیست که چقدر غذا نخورید ، بلکه برای شما مهم است که چقدر و با چه کیفیتی وزن کم می کنید .

وقتی قرار است از فضای مجازی فاصله بگیرید ، نباید برای شما مهم باشد که چگونه از زمان روزانه سپری شده در اینستاگرام کم کنید ، بلکه باید برای شما مهم باشد با زمان حاصل از آن کاهش چه کار مفیدی انجام بدهید .

دلیل آن هم این است که اینستاگرام جایگزین های زیادی دارد و شما میتوانید به جای اینستاگرام گردی ، تلویزیون و سریال و فیلم سینمایی ببینید . در این حالت شما استفاده از اینستاگرام خود را کم کرده اید اما چون به جای آن و با وقت به دست آمده از آن هیچ ارزشی به زندگیتان اضافه نکرده اید ، این رژیم اینستاگرامی همانند رژیم های غذایی که به راحتی شکسته میشوند شکسته میشود و شما باز هم مثل قبل از اینستاگرام استفاده خواهید کرد.

وقتی میخواهید پیشرفت کنید و وقت خود را با چیزهای بهتری پر کنید ، سعی نکنید به روی زمان استفاده از فضای مجازی و تلویزیون و اینترنت تمرکز کنید ، بلکه سعی کنید به روی زمان مفیدی که از ۲۴ ساعت روزانه خود در اختیار دارید تمرکز کنید

، تمرکز به روی زمان و کارهای مفید شما را مجاب به حفظ و بهبود آن میکند و حفظ و بهبود زمان مفید به وضوح برابر خواهد بود با کم شدن ساعات استفاده شما از فضای مجازی ( که در اینجا به چیزی تعبیر شده است که مفید نیست ، گرچه می تواند مفید باشد) با هدف حفظ و بهبود ساعات مفید روزانه .

در دیگر حوزه‌ها هم همین موضوع مصداق دارد ، تعریف KPI درست یکی از ملزومات حرکت به سوی هدف و رسیدن به آن است . چه در حال ترک اینستاگرام هستید ، چه در حال کاهش وزن و چه در حال تلاش برای افزایش فروش کسب و کارتان ، نیاز است که اهمیت درست تعریف کردن KPI ها را درک کنید .

اشتراک گذاری :

پاسخی بگذارید